• Rab 2

Kilka słów o mnie...


Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończyłam aplikację radcowską organizowaną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Opolu, a w 2014 roku zdałam egzamin radcowski i uzyskałam wpis na listę radców prawnych.

W toku aplikacji odbywałam praktyki w kancelariach radcowskich, sądach, prokuraturze i urzędzie skarbowym. Przez okres przeszło 9 lat pracowałam jako asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Chorzowie w Wydziale V Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, a okresowo także w Wydziale III Rodzinnym i Nieletnich oraz w Wydziale I Cywilnym uzyskując bogate i cenne doświadczenie w tych obszarach prawa. Dzięki pracy w charakterze asystenta sędziego miałam nieocenioną możliwość chłonięcia wiedzy od sędziów i zrozumienia ich toku myślenia. W maju 2016 roku ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Prawo Medyczne i Bioetyka na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, dzięki czemu wyspecjalizowałam się również w obszarze prawa medycznego. Posługuję się biegle językiem angielskim.

Wielu ludzi unika korzystania z usług prawników sądząc, że poradzą sobie sami, bo przecież doktor Google jest dobry na wszystko ;-) Czasami jednakże już krótka porada prawna u profesjonalisty pozwoliłaby uniknąć błędnych decyzji i niepotrzebnych problemów prawnych, których skutki mogą być nieodwracalne.

Zapraszam serdecznie do kontaktu i skorzystania z usług mojej Kancelarii. Zajmuję się obsługą prawną zarówno osób prywatnych, jak i podmiotów gospodarczych.


Do zobaczenia !

Sylwia Rabenda-Drużba

O kancelarii